W większości przypadków wybór drzwi wewnętrznych zostawiamy „na sam koniec”. Element ten jest dla nas mało istotnym detalem, o którym nawet nie myślimy. Zdaje się to być błędny tok rozumowania. O odpowiednich drzwiach wewnętrznych powinniśmy myśleć już na samym początku remontu, przy budowie nowego domu czy zaraz po przeprowadzce do nowego mieszkania. Dlaczego? Nieodpowiednio dobrane nie tylko nie spełnią swojej roli, ale również zaburzą ład i porządek.

Styl i kolorystyka mają tak samo duże znaczenie jak funkcjonalność.

Można śmiało stwierdzić, że drzwi wewnętrzne stanowią wnętrzarską podstawę – zapewniają prywatność, a także oddzielają poszczególne pomieszczenia. Drzwi te rzucają się w oczy zaraz po wejściu do mieszkania, warto więc dopasować je do ogólnego designu panującego w środku.

Aby wybrać odpowiednie drzwi, musimy poważnie zastanowić się, w jakim stylu planujemy utrzymać całe wnętrze. Czy marzy nam się wystrój tradycyjny czy też stawiamy na nowoczesność? Doskonałym rozwiązaniem są drzwi wewnętrzne drewniane – z jednej strony nie są zbyt krzykliwe, z drugiej jednak emanują niebywała klasą i elegancją. Ważną kwestią jest kolorystyka. Kolor również powinien być dopasowany do stylistyki wnętrza.

Pomieszczenia w stylu tradycyjnym doskonale komponują się z tradycyjnym brązowym kolorem. W przypadku wnętrz nieco bardziej nowoczesnych, można odejść od ciepłych barw mogących czasem zburzyć przyjęty schemat architektoniczny. Warto jest zwrócić uwagę na drewniane drzwi białe, które wpasowują się prawie w każdą przestrzeń.  W drzwiach ważna jest także funkcjonalność. Zauważmy, że drzwi wewnętrzne są znacznie częściej eksploatowane, aniżeli zewnętrzne. Finalnie możemy pomyśleć o takich drobiazgach jak np. zamek.

Drzwi wewnętrzne są równie ważne jak zewnętrzne. To one chronią naszą prywatność – pozwalają stworzyć nasz własny, cichy kąt, w którym nikt i nic nie oderwie nas od pracy, nauki, zabawy czy spędzania czasu z przyjaciółmi.